АБСОЛЮТНІ ПРОТИПОКАЗИ
Будь-яке хронічне захворювання в стадії декомпенсації або загострення, будь-яка гостра бактерійна або вірусна інфекція є абсолютним протипоказанням до виконання процедури. Майстру необхідно знати про патології серцево-судинної системи, легенів, шлунковокишкового тракту, видільної системи та багато іншого.
Бронхіальна астма, гіпертонічна хвороба, перенесені інсульти та інфаркти, ішемічна хвороба серця, аритмія, стенокардія, різні пороки серця, хронічні захворювання нирок, печінки, шкірні хвороби - ці та інші порушення можуть перешкодити проведенню перманентного макіяжу, якщо до моменту виконання процедури знаходяться у стадії декомпенсації або загострення. Якщо загострення хронічного захворювання відсутнє, але хвороба запущена, працювати з клієнтом також не рекомендується.
Якщо в зоні мікропігментації спостерігаються судинні зірочки, ангіоми, родимки, родимі плями, то процедуру в цій області робити заборонено.
При системних аутоімунних захворюваннях (ревматизм, ревматоїдний артрит, системний червоний вовчак, васкуліти, склеродермія тощо) організм виробляє антитіла до власних тканин. Люди, що страждають такими недугами, як правило, залежать від прийому гормональних препаратів, оскільки мова йде про порушення тонких імунних механізмів, що контролюють процеси загоєння тканин, пігментації та ін. У такій ситуації виконання перманентного макіяжу просто неможливо.
Епілепсія - це абсолютне протипоказання навіть у тому випадку, якщо клієнт запевняє майстра, що у нього довгий час не було нападів і він приймає протисудомні засоби. Спровокувати напад може навіть незначна больова реакція, саме очікування болю і яскраве, спрямоване в очі, світло.
Абсолютними протипоказаннями є також туберкульоз і венеричні захворювання. Працювати з ВІЛ- інфікованими та хворими на СНІД клієнтами майстри відмовляються не тому, що бояться заразитися. Адже принципів асептики і антисептики дотримуватися слід при роботі з будь-якими клієнтами, проте для цих людей втручання, яким є перманентний макіяж, може бути вкрай небезпечним. При ВІЛ-інфекції та СНІДі людина відчуває колосальний імунодефіцит і може загинути від приєднання будь-якої вторинної бактеріальної та вірусної інфекції.
Отже, абсолютні протипоказання:
порушення згортання крові ( гемофілія та ін.); деякі захворювання серцево-судинної системи; захворювання крові та кровотворних органів (лейкоз та ін.); прийом препаратів-антикоагулянтів, що розріджують кров (аспірин тощо); попередня хіміотерапія; схильність до утворення келоїдних рубців; злоякісні новоутворення; епілепсія; системні автоімунні захворювання (ревматизм і ревматоїдний артрит, системний червоний вовчак, васкуліти, склеродермія та ін.); інсулінозалежний цукровий діабет; ВІЛ і СНІД; будь-які захворювання в стадії загострення і декомпенсації; гострі бактеріальні та вірусні захворювання; ослаблений імунітет; вагітність.
ВІДНОСНІ ПРОТИПОКАЗИ
Для людей, схильних до алергічних реакцій ( на тварин, пилок рослин, лікарські препарати, побутовий пил, холод тощо), існують особливі правила проведення процедури перманентного макіяжу. З тими, що страждають на поліноз, не рекомендується працювати навесні, в період активного цвітіння рослин; з тими, у кого « холодова » алергія, - в зимовий період. Перед проведенням процедури (приблизно за добу-дві ) таким клієнтам варто рекомендувати профілактику - прийом антигістамінних засобів, а в окремих випадках - препаратів стероїдного ряду. Як правило, люди, схильні до алергії, знають, які ліки і в яких дозах їм показані.
Однак, якщо виникають сумніви, майстер повинен відкласти процедуру до консультації з лікарем. При роботі з такими клієнтами слід ретельно вибирати анестетики, дотримуючись найменш алергенних препаратів амідного ряду, без консервантів і стабілізаторів. При найменшому сумніві майстер повинен рекомендувати клієнту звернутися до алерголога - імунолога, провести відповідні алергопроби і терапію.
При схильності до зниженого тиску і непритомності працювати з клієнтом можна, проте майстер повинен бути повідомлений і готовий до нестандартної ситуації. Для таких клієнтів особливо важливий психоемоційний статус, можливість зняти стрес, максимально безболісне проведення процедури. У пацієнтів із супутніми захворюваннями серцево-судинної і дихальної систем перманентний макіяж виконується в положенні з піднятою головою, особливо, якщо процедура проводиться на обличчі. Так зменшується приплив крові до голови, знижується вираженість набряків.
При деяких захворюваннях щитовидної залози проведення процедури можливе, хоча і пов'язано з низкою складнощів. Наприклад, тиреотоксикоз, тобто підвищення в крові рівня гормонів щитовидної залози, супроводжується збільшенням частоти серцевих скорочень. Майстру необхідно про це знати, оскільки до складу певних ін'єкційних і навіть аплікаційних препаратів входить адреналін, який збільшує частоту серцевих скорочень і підвищує тиск (також це відноситься до більшості захворювань серцево-судинної системи). Відповідно, від використання даних препаратів у роботі з такими клієнтами необхідно відмовитися.
Цукровий діабет і підвищення рівня цукру в крові сьогодні вже не відносять до абсолютних протипоказань до перманентного макіяжу, якщо дотримується ряд умов. Як вже говорилося, абсолютним протипоказанням є лише цукровий діабет першого типу, при якому життя людини залежить від введення інсуліну. При цукровому діабеті другого типу, коли рівень цукру в крові контролюється за допомогою дієти і ліків, перманентний макіяж можливий, якщо за нього береться досвідчений майстер і якщо на момент проведення процедури рівень цукру стабільний. Перше, що повинен з'ясувати майстер у такого клієнта , - як у нього заживають рани, чи немає схильності до гнійничкових уражень шкіри, приєднання бактеріальних інфекцій ( останні, як правило, супроводжують протікання цукрового діабету і свідчать про зниження регенераторних здібностей тканин). Якщо подібні проблеми є, від маніпуляції потрібно відмовитися.
До відносних проти показів відносяться також менструація та лактація.